top of page
תדמית1_edited.jpg

נעים מאוד, שמי חן מונדר

נשואה ואמא לשלושה ילדים שממלאים את ימי בסיפוק ואתגר
המסע האישי שלי עם "השבחת השלווה בתוכי" התחיל ככל הנראה בגיל 12 והגיע לשיאו בשנת 2011, שנה שנרשמה בספרי ההיסטוריה הפרטיים שלי, כשנה של נקודת המפנה הגדולה של חיי.

בשנה הזאת גיליתי את מי שלימים תהיה זו שהמילים שלה הן המוטו שלי ומסכמות כמעט כל עשייה שלי בעולם:
"המשימה המוסרית היחידה שלנו היא להשביח כמה שיותר שטחי שלווה פנימיים. ככל שירבה האדם להגדיל את השלווה בתוכו כך יגבר השלום בעולמנו המסוכסך"- אתי הילסום, השמים שבתוכי.

למשפט הזה ולאישיות המיוחדת שהייתה אתי הילסום נחשפתי בקיץ 2011 והוא היה החלק האחרון בפאזל שהרכיב את ה- shift שלי, מכת חשמל לתנועה שהניעה אותי.

מתנועה חזקה החוצה, לתנועה חזקה פנימה.

באותה תקופה הייתה מושקעת האנרגיה שלי החוצה ממני, הטוב והרע היו נתונים לידיים אחרות, שליטות- הובלתי תנועת המחאה החברתית, אירגוני הפגנות ענק, חקירה ופעילות חברתית קבועה, מעגלי שיח ועד פגישות עם לוביסטיים וגורמים בממשלה.

באותו הרגע שקראתי את המשפט של איתי הילסום, קרה בתוכי משהו גדול, ההבנה החזקה שהשלום, הצדק, החסד, הביטחון, האהבה, השליטה, חוסר האונים, המעמדות, הקצוות, העוני, הכאב, המוות, הבדידות, הריקנות, האשמה, החוסר, שעד אז ראיתי אותם קורים כלפי חוץ- בשיטת הממשל, הצריכה, שטיפות המוח, הפלואריד במים, יוקר המחיה, המעמדות, מקבלי ההחלטות ועוד....

באותו הרגע הבנתי הכל. הבנתי שהכל קורה בתוכי. יש לי אפשרות לשנות רק אותי, מבפנים. ואז העולם כולו ישתנה גם הוא.

קיץ 2011 היה רגע לפני שהתחלתי את המסע הפנימי האישי שלי כאדם וכמטפלת. מהזרע שנזרע במשפט של אתי הילסום מאז צמח עץ גדול, נטוע, עם שורשים עמוקים בצורת גילגולים שעברתי בתוכי וגם מחוץ.

המשפט הזה הפך להיות המוטו שלי לחיים והוא התמצית למנוע שלי ולשורש העשייה הנשמתית שלי בעולם. והוא מה שגרם לי ממש באותה השנה להרשם ללימודי הטיפול שלי שכללו 5 שנות לימוד מעמיקות+ תהליך טיפול בעצמי כיוון שסטודנטים לטיפול נדרשים להיות מטופלים בעצמם לאורך כל הדרך.

עד היום אני מברכת שנפלה בחלקי הזכות להיות מטופלת כל כך הרבה שנים ולהבין על בשרי מהי מתנת התרפייה.

לאחר שהסתיימו חמשת שנות הלימודים שלי ושנת הסטאז' התחלתי את דרכי המקצועית בקליניקה פרטית עם מבוגרים ובני/ות נוער.

כיום מלבד להיותי אמא לשלושה ילדים, מטפלת בקליניקה פרטית ומנחת מעגלי התפתחות אני גם סטודנטית שנה שניה מתוך שלוש ללימודי SE (שיטת טיפול מקצועית ומעמיקה בטראומה) רשאית ועובדת עם השיטה המון בתוך הקליניקה עם מטופלים ומטופלות.

תודה שקראתם.ן את הדרך שלי,

ואם לסכם:

נעים מאוד שמי חן מונדר

פסיכותרפיסטית גופנית ומטפלת ב SE

מטפלת רגשית, מנחת סדנאות, מלווה תהליכי ריפוי ושחרור מכאבי גוף-נפש ומפתחת שיטת "הקוד הפנימי"

הייעוד האישי שלי הוא חקירה, גילוי והעברה הלאה של המשאבים הפנימיים לוויסות והגדלת השלווה בעידן המודרני המאתגר, הדחוס ובמדינתנו- רבוי הטראומה.

אני מבינה ויודעת שלכל אדם יש דרך שונה להתחבר פנימה ולשנות את חייו לטובה אבל לכל אדם בחלט יש את האפשרות לעשות זאת.

ולכן, מלבד לטיפולים המסורתיים אני מייצרת ובונה דרכים מגוונות ומדהימות שבהן ניתן לעשות את העבודה הפנימית החשובה הזו.

המוטו המקצועי והאישי שלי הוא מה שאמרה אתי הילסום, באושוויץ מלחמת העולם השניה: "המשימה המוסרית היחידה שלנו היא להשביח כמה שיותר שטחי שלווה פנימיים, ככל שירבה האדם את השלווה בתוכו כך יגבר השלום בעולמנו המסוכסך"

שלכם.ן,

חן.

bottom of page